Strona główna / Aktualności ze strony / 4 lata Biletomanii…

4 lata Biletomanii…

Biletomania skończyła oficjalnie 4 lata. I pomyśleć, że moje zbieranie zaczęło się od obejrzenia zbioru mojego znajomego i… od wszędobylskiej sklerozy, kiedy nie wziąłem swojego miesięcznego (musiałem kupić z tego tytułu bilet, na którym była jedna z bajek serii „Łódź Bajkowa”).

Stronę założyłem z myślą o promocji historii komunikacji miejskiej, która będzie ukazywana w dość nietypowy sposób – poprzez wzory i ceny biletów zmieniające się na przestrzeni wielu lat. Na początku nie byłem pewny, czy strona spełni swoje zadanie, ale teraz cieszę się, że jest przez Was przeglądana i że dzięki Wam dużo biletów wpadło do mojego zbioru.

Na dzień dzisiejszy kolekcja liczy sobie 12 tysięcy biletów z ponad 230 miast, gmin i małych miejscowości naszego kraju. Najstarszy bilet pochodzi z lat 40-tych ubiegłego wieku i oczywiście pochodzi z mojego rodzinnego miasta. Nie jestem w stanie zliczyć, ile kilometrów przejeździłem za biletami [nawet podczas wycieczek, których celem nie były nowe okazy do zbioru 🙂 ). W tym roku, dzięki zdobyciu większych możliwości pod względem podróży, byłem już między innymi w: Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Ostrołęce, Warszawie, Ząbkach, Toruniu, Opocznie, Tomaszowie Mazowieckim, Rędzinach. Ale w tym roku to nie koniec podróży. Mam bogate plany pod względem wyjazdów biletowych, o czym przekonacie się niedługo.

Dziękuję, że jesteście ze mną. Dziękuję Wam bardzo za te wszystkie listy i liczę na Wasze nieocenione wsparcie 🙂

Pozdrawiam!
Klucha Mateusz

O autorze: Mateusz Klucha

Pasjonat transportu oraz podróży. Fotograf-amator, który zbiera bilety komunikacji miejskiej od 2013 roku. Członek Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Na co dzień - pracownik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Sprawdź także

Tomaszów Mazowiecki – zmiana loga MZK

W lipcu do obiegu zaczęły trafiać bilety ze zmienionym logo, nawiązującym do herbu miasta. Jako …

error: Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela serwisu ©Biletomania.eu jest zabronione.