Strona główna / Aktualności ze strony / Biletomania kończy 5 lat

Biletomania kończy 5 lat

W tym roku, Biletomania obchodzi 5-lecie założenia. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego odzewu z Waszej strony. Przez ten czas wysyłaliście mi bardzo dużo biletów, dzięki którym w sposób ciekawy można pokazać historię zarówno lokalnego transportu zbiorowego w Waszych miejscowościach, jak i transportu kolejowego. Pomimo wszelkim przeciwnościom losu kolekcja ma się dobrze, cały czas się powiększa i liczba biletów, które posiadam wynosi ponad 16 tysięcy. Wszystkie są unikatowe (zbieram je na serie, numeracje itd, na stronie jest to dokładnie przeze mnie opisane).

Okres 5 lat – wydaje się to dość krótki okres, niemniej jednak przez ten czas poznałem bardzo wiele osób – są to inni kolekcjonerzy, jak i zwykli ludzie, którzy zajrzeli do mnie i część zbioru właśnie możecie podziwiać na stronie.  Na samym początku bilety zbierałem tylko z komunikacji miejskiej Polski i tylko ze względu na wzór. Od pewnego momentu (bodajże od drugiej połowy 2012 roku), zacząłem zbierać na serie oraz na różne, z reguły niczym niewidoczne za pierwszym razem „gołym okiem” różnice (np. obecność mikrodruku, rodzaj hologramu).
Od niedawna, bo od ubiegłego roku zebrałem się i zacząłem, powoli bo powoli, ale kolekcjonować bilety kolejowe z Polski.

Na koniec, co by się nad tym nie rozwodzić (bo jeszcze mi z tego pewnie by wyszła trzynasta księga Pana Tadeusza), chciałbym bardzo Wam podziękować za:

  • wszystkie wysyłane listy (te spodziewane, np. z wymian, a także te niespodziewane),
  • ciepłe słowa, dzięki którym mam dalej zapał do prowadzenia strony,
  • wszelkie wskazówki, dzięki czemu możecie w bardziej przystępny sposób oglądać wszystko, co mam
  • wszelkie spotkania (Zloty, giełdy, przypadkowe spotkania podczas podróży)

Podziękowania kieruję także do wszelkich przedsiębiorstw transportowych, które też mają solidny wkład w kolekcję. Dzięki nim dowiedziałem się wiele i mogę dalej ukazywać (w sposób nietypowy) historię transportu, na którą na co dzień na bank nie zwracacie uwagi (rozwój, ewolucję, niekiedy też zdarzały się rozłamy wielkich przedsiębiorstw czy też tzw. „unii” na osobne Spółki).

Mam nadzieję, że ten rok też będzie obfity pod względem biletów i odbytych dzięki nim podróży.

O autorze: Mateusz Klucha

Pasjonat transportu oraz podróży. Fotograf-amator, który zbiera bilety komunikacji miejskiej od 2013 roku. Członek Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Na co dzień - pracownik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Sprawdź także

Tomaszów Mazowiecki – zmiana loga MZK

W lipcu do obiegu zaczęły trafiać bilety ze zmienionym logo, nawiązującym do herbu miasta. Jako …

error: Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zawartości serwisu Biletomania.eu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.