Strona główna / Aktualności ze strony / X Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

X Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

Dnia 17 września 2016 w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ulicy Wierzbowej 51 odbyła się jubileuszowa, dziesiąta Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej. Jak co roku, wielu kolekcjonerów z Polski zjechało się do muzeum w poszukiwaniu cennych okazów do swoich zbiorów.

W czasie giełdy odbyły się 2 wydarzenia: X Konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską oraz Pierwszy konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej w Łodzi. Zwycięzcą pierwszego konkursu został Pan Łukasz Bury, który do konkursu zgłosił: kupon KEŁ na 5 kg mąki (lata 20. XX w.), upoważnienie do wsiadania przez przedni pomost do wozów tramwajowych MZK (1948-1950) oraz bilet strefowy miesięczny ŁWEKD Łódź-Pabianice (1916).

I konkurs wiedzy na temat komunikacji miejskiej wygrał Pan Szymon Janik, motorniczy z zajezdni ET2 Chocianowice, który w tym roku wygrał również tegoroczną edycję Konkursu na Najlepszego Motorniczego w Polsce organizowanego przez MPK-Łódź sp. z o.o. wraz z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. Giełda odbyła się w godzinach 8:00-14:00 i przyciągnęła ona wielu gości [zarówno kolekcjonerów, jak i zwiedzających]. Wydarzenie to odbywało się w ramach kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

O autorze: Mateusz Klucha

Pasjonat transportu oraz podróży. Fotograf-amator, który zbiera bilety komunikacji miejskiej od 2013 roku. Członek Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Na co dzień - pracownik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Sprawdź także

Tomaszów Mazowiecki – zmiana loga MZK

W lipcu do obiegu zaczęły trafiać bilety ze zmienionym logo, nawiązującym do herbu miasta. Jako …

error: Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zawartości serwisu Biletomania.eu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.