Strona główna / Aktualności ze strony / XI Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

XI Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

Dnia 23 września 2017 w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ulicy Wierzbowej 51 odbyła się jubileuszowa, dziesiąta Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej. Jak co roku, kolekcjonerzy z Polski zjechali do muzeum w poszukiwaniu kolejnych cennych okazów do swoich zbiorów.

W czasie giełdy odbyły się 2 wydarzenia:
XI Konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską oraz Drugi konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej w Łodzi. Zwycięzcą pierwszego konkursu został Pan Łukasz Bury, za legitymację robotniczą uprawniająca o korzystania z taryfy ulgowej ŁWEKD z 1945 r.

II konkurs wiedzy na temat komunikacji miejskiej wygrał Michał Wądołowski, członek Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Giełda odbyła się w godzinach 8:00-14:00 i przyciągnęła ona wielu gości [zarówno kolekcjonerów, jak i turystów]. Wydarzenie to odbywało się w ramach kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

O autorze: Mateusz Klucha

Pasjonat transportu oraz podróży. Fotograf-amator, który zbiera bilety komunikacji miejskiej od 2013 roku. Członek Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Na co dzień - pracownik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Sprawdź także

Tomaszów Mazowiecki – zmiana loga MZK

W lipcu do obiegu zaczęły trafiać bilety ze zmienionym logo, nawiązującym do herbu miasta. Jako …

error: Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zawartości serwisu Biletomania.eu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.