Strona główna / Aktualności ze strony / XVI Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów – PODSUMOWANIE

XVI Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów – PODSUMOWANIE

Na tegorocznym Zlocie zjawiło się ponad dwudziestu kolekcjonerów z całej Polski. Najwięcej osób było rzecz jasna z miasta gospodarzy, czyli z Łodzi – poza tym kolekcjonerzy przyjechali między innymi z Gliwic, Lublina, Warszawy, Radomia czy Poznania. Datę tegorocznego Zlotu – 1 kwietnia – wykorzystano na prezentację wszelkich biletów z błędami w druku lub zabawnymi przejęzyczeniami, a także przestemplowanych, niecodziennych oraz tych o nieoczekiwanej treści. Kolekcjonerzy nie zawiedli i zaprezentowali naprawdę ciekawe okazy. Najciekawsze bilety zostały zamieszczone na oficjalnym profilu Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź.

W tym roku ze spotkania przywiozłem standardowo całe mnóstwo nowości i… kolejną nową miejscowość do kolekcji – Łęczna. Aktualnie mam już prawie 13 tysięcy biletów w zbiorze.

Krótka fotorelacja z soboty 😉

P1030843 (Copy)  P1030849 (Copy)

P1030848 (Copy)  P1030847 (Copy)

P1030845 (Copy)

 

O autorze: Mateusz Klucha

Pasjonat transportu oraz podróży. Fotograf-amator, który zbiera bilety komunikacji miejskiej od 2013 roku. Członek Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Na co dzień - pracownik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Sprawdź także

Tomaszów Mazowiecki – zmiana loga MZK

W lipcu do obiegu zaczęły trafiać bilety ze zmienionym logo, nawiązującym do herbu miasta. Jako …

1 komentarz

  1. Szkoda, że takich zlotów nie ma w Warszawie. Ostatnio dojechałem i jestem trochę zniesmaczony. Zlot jako zlot, podobał mi się ale muzeum już nie. Ceny biletów to kworty symboliczne, jednak sama ekspozycja nie zaspokoiła moich oczekiwań.

error: Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zawartości serwisu Biletomania.eu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.