Białystok – wielka wymiana kart miejskich

Białystok – wielka wymiana kart miejskich

W 2011 roku w Białymstoku zostały wydane pierwsze imienne Białostockie Karty Miejskie. Ich okres ważności to 10 lat. Od dnia 1 marca 2021 r. karty z 2011 roku można bezpłatnie wymieniać.

Białostockie Karty Miejskie po upływie terminu ich ważności są nieważne (przestają działać). Nie ma możliwości zapisania na nich nowych biletów okresowych, doładowania e-portmonetki, a także kodowania uprawnień do ulgowych i bezpłatnych przejazdów..

Od 1 marca 2021 r. każdy , kto posiada wydaną w 2011 roku imienną Białostocką Kartę Miejską, może ją bezpłatnie wymienić w dwóch Punktach Obsługi Klienta BKM:

  • ul. Lipowa 16 – od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–17.00,
  • ul. Składowa 11 – poniedziałek w godz. 8.00–17.00, od wtorku do piątku w godz. 7.30–15.30.

Aby wymienić kartę, należy zgłosić się do jednego z dwóch w/w punktów, przygotować aktualne zdjęcie w formacie legitymacyjnym oraz uzupełniony aktualnymi danymi formularz wniosku o wydanie imiennej Białostockiej Karty Miejskiej (pdf).

Po weryfikacji danych z wniosku,  pasażer otrzymuje nową kartę, na którą przeniesione zostaną aktualnie obowiązujące bilety okresowe oraz zgromadzone na e-portmonetce środki.

Termin ważności posiadanej karty można sprawdzić:

  • Logując się do portalu pasażera Białostockiej Komunikacji Miejskiej (na stronie www.ekarta.bialystok.pl), po wybraniu konkretnej karty miejskiej użytkownik może zweryfikować datę ważności.
  • W biletomacie mobilnym, wsuwając kartę miejską do czytnika i wybierając opcję „serwis karty”. System wyświetli informacje nt. aktywnych biletów okresowych, datę ważności karty i datę ważności ulgi.
  • Telefonicznie: 85 869 66 90 (wewnętrzny – 1), 85 869 6747 lub 85 879 7295 podając numer karty. Pracownik sprawdzi datę ważności karty i poinformuje o konieczności jej wymiany lub potwierdzi, że taka wymiana nie jest potrzebna.

Więcej informacji o Białostockiej Komunikacji Miejskiej znajduje się na stronie komunikacja.bialystok.pl.

Dodaj komentarz