Gdynia – zmiany w taryfie biletów

Gdynia – zmiany w taryfie biletów

Od 1 czerwca wprowadzonych zostanie kilka zmian taryfowych, uatrakcyjniających korzystanie z komunikacji miejskiej organizowanej przez ZKM w Gdyni. Zmiany będą następujące:
1. Obniżeniu ulega cena biletu 1-godzinnego ważnego na liniach nocnych, pospiesznych i zwykłych – z 4,80 na 4,20 zł, czyli do obecnej ceny biletu jednoprzejazdowego.[ulgowe z 2,40 zł na 2,10 zł]
2. Bilet jednoprzejazdowy ważny na liniach nocnych, pospiesznych i zwykłych, w cenie 4,20 zł (ulgowy – 2,10 zł) staje się jednocześnie biletem 1-godzinnym – upoważniającym do dowolnej liczby przesiadek w czasie 1 godziny od jego skasowania.
3. Karnety dwuodcinkowe: Bilet ulgowy 1-godzinny lub jednoprzejazdowy ważny na liniach nocnych, pospiesznych i zwykłych [2×2,10 zł] oraz Bilet ulgowy 1-godzinny ważny na liniach zwykłych [2×1,90 zł].

4. W całej sieci komunikacyjnej rozszerzony zostaje zakres uprawnień do bezpłatnych przejazdów – o dzieci w wieku 4-7 lat (do dnia 31 grudnia ukończenia 7 lat, pod warunkiem posiadania polskiego dokumentu stwierdzającego wiek dziecka).
5. Osoby uczące się otrzymują prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na obszarze jednostki administracyjnej – na terenie miasta lub gminy, których dotyczy adres zamieszkania wpisany do legitymacji szkolnej: – do 31 grudnia roku ukończenia 20. roku życia – w przypadku Gdyni, Sopotu, Rumi, gminy Żukowo i gminy Szemud, – do 31 grudnia roku ukończenia 15. roku życia – w przypadku gminy Kosakowo.
6. Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej wprowadza nowy 1-godzinny, telefoniczny bilet metropolitalny – w dwóch rodzajach: – na linie zwykłe – w cenie 3,80 zł (ulgowy – 1,90 zł), – na linie zwykłe, pospieszne i nocne – w cenie 4,80 zł (ulgowy – 2,40 zł). Bilety te będzie można nabywać za pomocą urządzeń mobilnych, korzystając z aplikacji SkyCash, MPay, GoPay i Jakdojade.pl
7. Autobusowa specjalna linia 4F zostaje przemianowana na linię pospieszną – z oznaczeniem F, dostępną dla posiadaczy biletów okresowych na linie nocne, pospieszne i zwykłe (rozkład jazdy oraz trasa przejazdu na tej linii nie ulega zmianie).

Dodaj komentarz