
Katowice/Metropolia GZM – zmiana wzoru biletów
Pomalutku do obiegu zaczęły trafiać pierwsze bilety ze zmienionym wzorem, dostosowanym do aktualnej identyfikacji wizualnej Metropolii GZM. Zmiana wzoru nie spowodowała korekty cen oraz zakresów obowiązywania.
Co istotne: bilety mają znów poziomy, lecz bardzo prosty wzór – każdy rodzaj czasu jest rozróżniony odrębnym kolorem.
Wszystkie z nich posiadają napisy informacyjne zarówno w języku polskim, jak i angielskim, logo oraz pełną nazwę Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Jak widać, na razie udało się kupić bilety 20 i 40-minutowe, po intensywnych wojażach komunikacją miejską i koleją na terenie Metropolii – pozostałe (90 minutowe) trafią zapewne do obiegu po wyczerpaniu się nakładu starego wzoru.
WAŻNE: Bilety w starym wzorze zachowują swoją ważność, można ich dalej używać bez obaw 🙂






