Kutno – system karty miejskiej

Kutno – system karty miejskiej

Od 1 października 2020 roku wprowadzono oficjalnie do sprzedaży bilet w formie karty elektronicznej. W związku z tym, MZK Kutno będzie odchodzić od papierowych biletów miesięcznych. Karty będą mogli wyrobić także pasażerowie, którzy nieregularnie podróżują autobusami. Po zasileniu konta przypisanego do karty kwotą od 10 zł do 200 zł, będzie można wykorzystać do opłacenia przejazdów. Wystarczy zbliżyć ją do kasownika, aby naliczona została płatność. Karta pełni w takiej sytuacji funkcję portmonetki. 10 zł kaucji Przy pierwszym wyrobieniu karty pobierana będzie kaucja w wysokości 10 zł. Jeżeli karta zostanie zagubiona lub uszkodzona, wydanie kolejnej będzie wiązało się z ponowną wpłatą kaucji w wysokości 10 zł.
Na karcie umieszczone zostaną zdjęcie pasażera, jego imię i nazwisko oraz logotypy i numer biletu. Pozostałe dane będą znajdować się na serwerach. Kartę będzie można doładować przez specjalny portal www.km.kutno.pl lub w punkcie sprzedaży biletów.
Kartę można wyrobić w siedzibie MZK przy ulicy Cmentarnej 1.
Potrzebny do tego będzie dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające prawo do zniżek – na przykład legitymacja szkolna. W takiej sytuacji w czasie kontroli dokument uprawniający do zniżki nie będzie wymagany. Tradycyjne bilety jednorazowe nadal będą dostępne w sprzedaży.

Dodaj komentarz