System FALA na Pomorzu

System FALA na Pomorzu

Wracamy po dłuższej przerwie…
Na Pomorzu już niedługo w całym województwie będzie funkcjonował System FALA od InnoBaltica – tworzymy system FALA.
Jednym z istotnych elementów systemu będzie aplikacja mobilna, która umożliwi pasażerom zaplanowanie trasy oraz pełne rozliczenie kosztów przejazdu różnymi środkami lokomocji.
Ideą, która przyświecała projektantom FALI było hasło „wsiadam i jadę” – nie trzeba znać cen biletów, a i tak poniesie się najniższe z możliwych koszty (system uwzględnia ulgi, dobiera najlepszą taryfę i jeśli jest taka możliwość, łączy bilety w taki sposób, aby dać jak najniższą sumę). Nie trzeba pilnować granicy strefy lub miasta, nie trzeba ściągać na telefon kilku aplikacji – innej do kupowania biletów na autobus, innej na SKM i jeszcze innej na pociągi POLREGIO. Nie ma wtedy też potrzeby zakup papierowych biletów właściwych dla danego miasta, odpada szukanie punktów sprzedaży. Jedyne, co należy mieć, to ulubiony nośnik identyfikacji (może to być smartfon, karta komunikacyjna FALA lub własna karta płatnicza, a w ostateczności także bilet papierowy z kodem QR). Odbicie się na specjalnym kasowniku da systemowi sygnał, że pasażer wsiada do pojazdu i opuszcza go w określonym miejscu.
Od 22 września mieszkańcy Lęborka oraz mieszkańcy wszystkich miejscowości, do których doprowadzone są linie ZKM Lębork jako pierwsi w Pomorskiem mają możliwość podróżować po swoim mieście z Kartą FALA lub kartą płatniczą. Mogą również kupować bilety w tym systemie.
Jeśli chcecie zobaczyć, jak będzie działać system Fala, odsyłam do filmiku (https://youtu.be/01188d17lUw) oraz na stronę internetową opisującą działanie (https://innobaltica.pl/o-systemie-fala/).

Dodaj komentarz